Cruelty Free

Cruelty free certifikát. Výrobky netestované na zvířatech.

V hnutí za ochranu a práva zvířat je bezkrutost, neboli Cruelty Free označením pro produkty nebo činnosti, které nepoškozují ani nezabíjejí zvířata kdekoli na světě.

Certifikát Cruelty Free je udělován společností PETA a deklaruje, že produkt ani v něm použité suroviny nebyly testované na zvířatech. Všechny námi nabízené produkty jsou v souladu s touto organizací.

Výrobky testované na zvířatech nebo vyrobené ze zvířat jsou považovány za výrobky prosté krutosti, protože tyto testy jsou často bolestivé a způsobují utrpení a smrt milionů zvířat každý rok.

Společnost La Organica pečlivě dbá na to, aby její filozofie byla v souladu a v symbióze s tímto hnutím za ochranu zvířat. V našich interních stanovách máme zakotveno, že pokud by někdo nectil tyto naše společné hodnoty, tj. Cruelty Free, tak okamžitě přestaneme s danou osobou či firmou spolupracovat.


Vegan Society

Vegan Society. Vzdělávací organizace, která propaguje a podporuje veganský životní styl.

Vegan Society je vzdělávací organizace, která propaguje a podporuje veganský životní styl.

Veganství je způsob života, který se snaží vyloučit, pokud je to možné a proveditelné, všechny formy zneužívání a týrání zvířat pro jídlo, oblečení, kosmetické produkty a jiné účely.

Společnost Vegan society byla založena v listopadu roku 1944, kdy pan Donald Watson svolává schůzku s pěti dalšími ne-mléčnými vegetariáni, o ne-mléčné vegetariánské stravě a zdravému životnímu stylu. Skupina cítila potřebu “nového” slova, které by je popisovalo, něco více výstižného než “ne-mléční vegetariáni“. Všichni tito pánové se nakonec shodli na slovu “vegan”, obsahující první tři a poslední dvě písmena slova vegetarian.

Společnost Vegan Society se snaží učinit, aby veganství mohlo být snadno přijaté a široce uznávané, přístupem ke snižování utrpení zvířat a lidských škod na životním prostředí, prostřednictvím smysluplného, klidného a věcného dialogu s jednotlivci a organizacemi.
Vegan logo je registrovaná ochranná známka a je symbolem veganské společnosti „Zvíře bez“ standardů.


SOIL ASSOCIATION

SOIL ASSOCIATION certifikát. Produkty označené tímto logem musí splňovat požadavky zahrnující povinné množství obsahu bio surovin ve výši minimálně 70 %.

Certifikát Soil Association je britskou obdobou české známky BIO kvality a stanovuje řadu standardů zaměřených na ekologické zemědělství.

Produkty označené tímto logem Organic Soil musí splňovat náročné požadavky zahrnující povinné množství obsahu bio surovin ve výši minimálně 70 %. Na etiketě musí být uvedeno přesné množství. Pokud tento údaj na výrobku chybí a přesto má ochrannou známku Organic Soil Association, znamená to, že obsah ekologicky certifikovaných složek je vyšší než 95 %.

Pokud při kontrole Soil Asociací je zjištěno pochybení či porušení jejich standardu, tak o něj mohou uživatelé velmi rychle přijít, či nezřídka jim mohou být uděleny velmi vysoké pokuty.

Certifikát je velmi obtížné získat a žadatel musí splňovat mimořádně vysoká kritéria k jeho udělení.
Certifikát udílí výhradně britská Soil Association Certification Limited, která spolupracuje se značkou Ecover.


ECOCERT

Ecocert je nezávislá mezinárodní společnost zabývající se kontrolou a certifikací výrobků obsahujících suroviny z kontrolovaného ekologického zemědělství.

Francouzská společnost Ecocert vznikla roku 1991 a v současnosti patří mezi největší mezinárodní certifikační společnosti v oblasti přírodních a bio produktů, působí ve více než 130 zemích a jen ve Francii certifikuje více než 70 % bio producentů.

Všechny výrobky uváděné na trh s logem Ecocert byly ověřeny specialisty. Od složení až po zpracování a balení. Spotřebitel tak dostává transparentní informace o obsahu přírodních a organických složek, které jsou na produktech zobrazeny.

Ecocert Cosmos Natural

Ecocert cosmos natural

Tento certifikát musí splňovat současně tyto požadavky:

  • minimálně 95 % všech složek je přírodního původu,
  • minimálně 50 % všech složek je rostlinného původu,
  • minimálně 5 % všech ingrediencí hmotnosti musí pocházet z ekologického zemědělství.
Ecocert Cosmos Organic

Ecocert cosmos organic

Tento certifikát musí splňovat současně tyto požadavky:

  • minimálně 95 % všech složek je přírodního původu,
  • minimálně 95 % všech složek je rostlinného původu,
  • minimálně 10 % všech ingrediencí hmotnosti musí pocházet z ekologického zemědělství.


Pregnancy Friendly

Pregnancy Friendly označení produktů Evovle

Pregnancy friendly je označení produktů bezpečných v těhotenství.
Toto označení naleznete u těch našich produktů, které náš expert vyhodnotil jako naprosto bezpečné v období těhotenství.

Proto tyto produkty mají takové složení, aby jejich používání v těhotenství bylo co nejbezpečnější.
Některé z našich produktů ale obsahují esenciální oleje nebo alergenní vonné látky, které pocházejí z našich 100% přírodních vonných směsí, většinou v nesmírně malých množstvích.

Ostatní neoznačené produkty

U těchto produktů věříme, že jsou v období  těhotenství bezpečné, ale rádi bychom Vás upozornili, že mohou obsahovat esenciální oleje / alergenní vonné látky pocházející z naší 100% přírodní směsi.
Pokud máte obavy, tak Vám doporučujeme, aby jste se poradila s Vaším lékařem.