Právě si prohlížíte Spojenec pro letní dny? Kyselina hyaluronová!
Spojenec pro letní dny? Kyselina hyaluronová!

Spojenec pro letní dny? Kyselina hyaluronová!

Spojenec pro letní dny? Kyselina hyaluronová!

Přichází léto, což znamená, že vaše pleť vyžaduje zvýšenou péči. Právě na léto totiž musí kůže čelit nejen vysokým teplotám, ale navíc se musí vypořádat s následky letního slunění a pobytu u moře. To nejlepší, co pro ni v tomto období můžete udělat, je důkladná hydratace. A jedním z nejlepších spojenců, kteří vám s ní pomohou, je kyselina hyaluronová.

Kyselina hyaluronová – jedna z  nejoblíbenějších kosmetických ingrediencí

Kyselina hyaluronová patří k nejoblíbenějším kosmetickým ingrediencím posledních let. A není divu. Tento polysacharid se v těle většinou nachází ve formě soli. Patří k hlavním složkám mezibuněčné hmoty, najdete ji také v kloubní tekutině, v očním sklivci nebo právě v kůži. Kyselina hyaluronová má hned několik skvělých vlastností, díky kterým se hojně využívá i v lékařství. Jmenujme například při operacích očí, jako výplň vrásek v plastické chirurgii nebo při léčbě kloubních obtíží.

Kyselina hyaluronová – její využití v kosmetice

Nás ale nejvíc zajímá její využití v kosmetice. Jednou z hlavních předností této kyseliny je totiž její enormní schopnost vázat na sebe vodu. Tato kyselina ke své hmotnosti pojme zhruba tisícinásobek vody! Což ji předurčuje k přímo zářivé „kariéře“ v kosmetickém průmyslu. Molekuly kyseliny hyaluronové obsažené v krémech, sérech či pleťových maskách na sebe totiž dokážou navázat velké množství vody. Toto množství se v pleti postupně uvolňuje, a udržuje tak pokožku krásně hydratovanou po dlouhou dobu. Tuhle látku navíc najdete i v pojivové tkáni, kde příznivě ovlivňuje pevnost a pružnost pleti.

Bohužel, s postupujícím věkem se přirozený obsah kyseliny hyaluronové v těle začíná snižovat. A právě toto je moment, kdy na scénu nastupují kosmetické přípravky. Séra, krémy či pleťové masky s kyselinou hyaluronovou můžete začít používat prakticky kdykoli.  Na rozdíl od mnohých pečujících látek přidávaných do přípravků pro zralou pleť nijak nedráždí ani mladou pokožku. Naopak, u kyseliny hyaluronové platí, že čím déle ji používáte, tím větší službu své pleti prokazujete. Díky tomu, že nebudete zanedbávat důkladnou hydrataci, si vaše pleť udrží pevnost a elasticitu delší dobu.

Náš tajný tip pro péči o pleť

Náš tajný tip pro péči o pleť má jméno Hyaluronové sérum 200 s 200 mg kyseliny hyaluronové a vyrábí ho značka Evolve. V každé lahvičce tohoto zázračného přípravku najdete 200 mg kyseliny hyaluronové, kterou doplňuje organický extrakt z granátového jablka a organická růžová voda. Toto sérum můžete doplnit například Hyaluronovým komplexem na oční okolí, který pomáhá odstranit kruhy pod očima, zahladit jemné vrásky a zmírnit otoky očního okolí, případně Konturovacím očním krémem 360 na oči a rty s probiotiky, zeleným čajem, kofeinem a peptidy ze Sacha Inchi , který má podobné účinky. Pokud máte mastnou nebo smíšenou reaktivní pleť, vyzkoušet můžete například Regenerační mléko od značky S5, jehož složení obnovuje rovnováhu pleti a chrání ji proti vlivům znečištění a stárnutí pleti vyvolávanému stresem. Ať už ale zvolíte jakýkoli produkt s obsahem téhle skvělé látky, jedno mají společné – účinky kyseliny hyaluronové uvidíte na své pleti prakticky okamžitě!