Právě si prohlížíte Organická dezinfekce na ruce, která chrání a krásně voní.

Organická dezinfekce na ruce, která chrání a krásně voní.

I v únoru se začaly vyskytovat nejrůznější druhy virů dýchacích cest a ostatních virů, které upozorňují širokou veřejnost na to, jak důležité je mýt si ruce.

Pečlivě, a hlavně správně. Do popředí zájmu se dostaly také antibakteriální gely, které slibují lepší dezinfekci rukou. Trochu stranou zájmu zůstává fakt, že časté používání těchto gelů můžeme mít také negativní účinky. Máme tím na mysli, že vaše ruce sice budou dokonale čisté, ale také suché a podrážděné.

Proč lidé volí antibakteriální gely, je jasné – doufají, že je více ochrání před případnou nákazou.

Jenže za své dezinfekční schopnosti tyto gely vděčí především vysokému obsahu alkoholu a dalších látek. Tyto látky způsobují, že při častém používání vysušují a dráždí kůži. Pokud tedy nosíte antibakteriální gel stále v kabelce a několikrát denně si ho roztíráte na ruce, může se vám snadno stát, že vaše kůže bude po pár dnech sušší a podrážděnější, případně rovnou popraská nebo se na ní vytvoří záděry a další kožní defekty. Může za to právě ethanol, který narušuje ochrannou kožní bariéru.

V situaci, jako je tato, si myjeme ruce mnohem častěji, než je běžné. Proto je výběr mýdel a další kosmetiky na ošetření rukou obzvlášť důležitý. Odborníci se shodují, že pokud si myjete ruce opravdu zodpovědně a ve chvílích, kdy je to vhodné, nepotřebujete žádná speciální antibakteriální mýdla. Postačí vám i zcela běžné mýdlo. Důležité naopak je, abyste si vybrali takový produkt, který pokožku na vašich rukou ani přes časté používání nevysuší. Vhodně vybraný produkt bude naopak o ni pečovat. Kromě šetrného mýdla vám doporučujeme také poohlédnout se po kvalitním krému na ruce.  Pokud bude skutečně kvalitní, tak Vám na kůži po každém mytí znovuvytvoří ochranný film a udrží ji hydratovanou a vyživenou.

Nemusíte se přitom bát přípravků s čistě organickým složením, které jsou dnes dostupné v opravdu špičkové kvalitě. Jedním takovým tipem je například Mycí gel na ruce a tělo od značky Mrs Frisbee’s. Tento příjemný aromaterapeutický mycí gel na ruce a tělo je parfemován esenciálním olejem z pelargonie, která mu dodává krásnou, sladce ženskou květinovou vůni. Velký výběr produktů péče o ruce, které pokožku hydratují a vyživují a zanechávají ji hedvábně jemnou, najdete také u značky Evolve.

Prověřeným a vyzkoušeným produktem od značky Evolve je dezinfekce na ruce, která hydratuje pokožku rukou a krásně voní. Dezinfekce obsahuje organický bergamotový esenciální olej.

Můžete si vybrat buď cestovní velikost, která je ideální přímo do vaší kabelky, nebo klasické balení.