Péče o mužskou pokožku. Vezměte ji do svých (ženských) rukou!

Řeší stejné problémy jako ženy – trápí je mastná nebo citlivá pleť, akné i vrásky. Jen jejich cesta k nápravě je jiná než u žen. Mužská pokožka se totiž od té ženské liší. A liší se obvykle i přístup mužů k péči o ni. I dnes existuje řada mužů, kteří se spokojí s vodou po holení. Naštěstí velká část z nich má doma osvícené partnerky, které do svého nákupního košíku automaticky přihazují i kosmetiku mužskou.

Nejprve několik faktů – mužská pokožka je asi o 20 % silnější než ta ženská. Díky testosteronu také obsahuje více kolagenu a je pevnější. Lépe tedy snáší vnější vlivy včetně slunečního záření nebo suchého vzduchu, a díky tomu pomaleji stárne. Tolik k výhodám, kterým se muži těší.

Na druhé straně má mužská kůže více mazových žláz, je tedy pórovitější a produkuje více kožního mazu. Zatímco ženy často řeší suchou kůži, muži mají přesně opačný problém. Kvůli větší produkci mazu je také často trápí akné. Mužská pleť se navíc musí vyrovnávat s každodenním podrážděním během holení.  Ze všech těchto důvodů je jasné, že krém, který vyhovuje vám, nemusí být tím pravým ořechovým pro pleť vašeho partnera.

Dopřejte mu vlastní kosmetiku

Péče o mužskou pokožku musí zahrnovat jak pečlivé čištění, tak hydrataci. Větší pórovitost a zvýšená produkce mazu s sebou totiž nesou riziko ucpávání pórů nečistotami a vzniku různých pupínků. Kromě čisticích vod či balzámů by do výbavy muže měl patřit i jemný peeling, který z pokožky odstraní odumřelé kožní buňky a lépe ji připraví na holení (jde i o prevenci zarůstání chloupků).

Po čištění přichází na řadu samotná péče. Mužská pleť potřebuje jedno – pořádnou hydrataci! Neustálé holení totiž narušuje ochranný hydrolipický film pleti, který jí zaručuje přirozenou hydrataci, takže oholená pleť je velmi zranitelná a má tendenci se vysušovat. Ideální jsou krémy, které kůži nejen hydratují, ale také zklidní podráždění. Přesně to dokáže obličejový krém na každodenní obnovu s kyselinou hyaluronovou a arganovým olejem, který díky směsi čistých organických olejů a přírodní kyselině hyaluronové zklidňuje, hydratuje a obnovuje pleť. 

Péče o oči a rty? Muži ji často ignorují

Muži by neměli zapomínat ani na oční okolí, které je u nich právě kvůli vlivu testosteronu náchylné ke vzniku tmavých kruhů a váčků pod očima. Navíc je kůže pod očima velmi jemná a často se na ní „usídlí“ i první vrásky. Hyaluronový komplex na oční okolí osvěží a díky svému složení pomůže zmírnit opuchlost, tmavé kruhy pod očima i drobné vrásky. Pokud chcete jeho efekt umocnit, dejte ho před aplikací vychladit!

Obdobnou péči jako oční okolí vyžadují i rty – a i na ně muži obvykle zapomínají. Přitom pokožka rtů je velmi tenká a kvůli absenci mazových žláz náchylná k vysoušení i popraskání. Zkuste partnerovi do tašky vpašovat balzám na rty (Přírodní kakaové máslo a vitamín E) a donutit ho, aby ho alespoň párkrát za den použil. Uvidíte, že vám za to nakonec poděkuje:-)

Foto: Shutterstock.com