Právě si prohlížíte Povrchové čištění pleti

Povrchové čištění pleti

Proč je nutné si čistit pleť.

Hebká, čistá pleť bez šedých tónů a vrásek jako znak krásy a pevného zdraví. Abychom takové pleti dosáhli, je nutné se o ni pravidelně starat a pečlivě ji čistit. Tak se můžeme vyhnout nejen vráskám, ale i eliminovat riziko odchylek od pleti, jako jsou akné, kožních cyst či vyrážek.

Co způsobuje nečistoty pleti?

Na naši pleť působí mnoho různých vlivů, kterým se často nelze vyhnout, například genetika či znečištěný městský vzduch. Pak je zde ale řada faktorů, na kterých můžeme pracovat sami. Nezdravý životní styl, špatné stravovací návyky, stres (ano, i ten můžeme ovlivnit) a v neposlední řadě nedostatečné odličování pleti jsou důvody, proč se naše pleť nezdá tak půvabná a zdravá, jak bychom chtěli. Pokud však budeme brát tyto vlivy v úvahu a pokusíme se je z našeho života eliminovat, (nejen) pleť se nám bohatě odvděčí.

Svou pleť by měl čistit každý

Ať už jste zvyklá ráno odcházet jen s balzámem na rtech nebo trávíte hodiny nanášením vašich oblíbených líčidel, čištění pleti by mělo být samozřejmostí, a to ráno i večer. Důvodem jsou právě výše zmíněné vlivy, které působí na každého, bez ohledu na to, zda se líčí či nikoliv.

Které produkty k čištění potřebujeme?

Nejběžnějšími produkty, které k čištění pleti používáme, jsou:
pleťové mléko
odličovací pěnu / gel
micelární vodu
pleťové tonikum/ toner
Jejich výběr a kombinace záleží čistě na vašich preferencích.

Jak správně čistit?

V první fázi použijeme pleťové mléko, pěnu či gel. Naneseme na pleť a držíme se pravidla, že méně je více! Poté přidáme adekvátní množství vody a jemnými krouživými pohyby vmasírujeme směrem od krku přes bradu, tváře, nos až k čelu. Z praxe doporučuji produkt nechat chviličku působit a pak smýt čistou vodou. Alternativou je namočení vatového tamponku do vody. S jeho pomocí pak pleť dočišťujeme, dokud není na tamponku vidět žádná nečistota. Místo obyčejné vody můžeme použít micelární vodu, kterou ale na pleti nesmíme nechat bez finálního opláchnutí.

Pozor na ručníky:

Pleť neutírejte do ručníku, ale do kosmetických ubrousků! Na ručnících se množí bakterie, které právě jejich používání přiživuje a vaše pravidelné čištění tak nemusí mít kýžený efekt. Toto pravidlo platí i pro ručníky, které máte určené pouze na pleť. Ručníky obecně zvyšují zánětlivé projevy pokožky, jako jsou akné, zčervenání či kožní cysty. Pokud se ručníku i tak nechcete vzdát, je třeba ho po každém použití vyprat na 60 stupňů a nechat zcela uschnout. Co se týče kosmetických ubrousků, pro citlivou pleť jsou vhodné ty, které jsou méně bělené.

Druhá fáze zahrnuje tonikum či pleťový toner, které se vždy aplikují pomocí kosmetického tamponku. Pleť jimi jemně dočistíme, ideální je začít od krku směrem nahoru k čelu.

Odlíčení očí:

K odličování očí standardně používáme speciální odličovač pro oči určený. Doporučuji líčidla nejdříve smýt vodou a tamponkem a následně produktem oční okolí dočistit. Oči můžete odličovat jako první i jako poslední část obličeje, záleží jen na vašem zvyku a pohodlí. Osobně jsem v praxi vždy odličovala oči jako první.

Po celém procesu je pleť připravena na další ošetření. O tom ale zase příště.
A co bych dodala závěrem? Holky, neflákejte to, ať máte dokonalou a čistou pleť 🙂

Mějte krásné dny,